تام شرایتر بیش از پنج دهه مهم‌ترین کتاب‌های نتورک مارکتینگ و بازاریابی چندسطحی را نوشت و تمام شهرت و ثروتش را از آموزش مفاهیم این نوع از بازاریابی به فروشندگان آمریکایی به دست آورد.

سیستم بازاریابی موردعلاقه‌ی تام شرایتر، نوعی از بازاریابی بود که فروش محصول به شکل چند سطحی و به شکل مستقیم انجام می‌گرفت. یعنی فروشنده و خریدار همدیگر را می‌شناختند و فروشنده حقوقی ثابت دریافت نمی‌کرد. در این سیستم فروشندگان به میزانی که محصولات شرکت را بفروشند، دستمزد دریافت می‌کنند. تام شرایتر خیلی زود متوجه شد که برای ایجاد تعهد نباید زنجیره‌ی آموزش به فروشندگان این سیستم قطع شود. به همین علت تصمیم گرفت تا مرتبا اطلاعاتی را که این افراد نیاز داشتند، گردآوری و در قالب کتاب‌هایی منتشر کند.

او در ایجاد صمیمیت حرفه‌ای بین فروشندگان و انتقال آموزش به آن‌ها آنقدر قوی عمل می‌کرد که حتی خردترین و تازه‌واردهای مجموعه‌اش هم او را با نام مستعار بیگ‌ اَل (BIG AL) صدا می‌زندند و این اسم درست مثل یک لقب با او در دنیای تجارت و انتشار کتاب هم همراه ماند.

باز کردن مسیرهای عصبی در مخاطب برای گفتن آن بله‌ی جادویی که زندگی فروشنده یا بازاریاب را دگرگون می‌کند، شعار و هدفی بود که شرایتر برای فعالیت خود انتخاب کرده بود. او در دهه‌های ۱۹۷۰ به بعد اوج شهرت و پرکاری را در دنیا تجربه کرد و اکنون در حال لذت بردن از آسایش روزهای بازنشستگی خود است.

شرایتر حداقل به نود کشور جهان سفر کرد و در طول چهل‌وشش‌سال فعالیت مداوم در حیطه‌ی بازاریابی شبکه‌ای و فروش، بیش از ده کتاب نوشت که همگی آنها بین بازاریاب‌ها و فروشندگان محبوبیت پیدا کردند و به زبان‌های مختلف هم ترجمه شدند. اغلب کتاب‌های تام شرایتر به زبان فارسی ترجمه و در ایران منتشر شده‌اند.

کتاب یخ شکن ها نوشته تام شرایتر است که با ترجمه ناردین مثنایی نجیبی منتشر شده است. کتاب یخ شکن ها به شما یاد می‌دهد چگونه مشتری را ترغیب به شناختن کار خود کنیم. 

این کتاب را به تمام فعالان حوزه بازاریابی پیشنهاد می‌کنیم

خرید کتاب یخ شکن ها

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *