چه کتاب‌هایی بخوانیم؟

مغازه خودکشی یک کمدی سیاه از ژان تولی، نویسنده، کارگردان و طراح فرانسوی است که تاکنون به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده است. این رمان عجیب درباره یک دکان فروش ابزار خودکشی است.

انیمیشن مغازه خودکشی هم با اقتباس از این اثر در سال ۲۰۱۲ ساخته شد.

ژان تولی، کاریکاتوریست، فیلمنامه‌نویس و رمان‌نویس فرانسوی متولد ۲۶ فوریه ۱۹۵۳ است. ژان تولی علاوه بر تصویرسازی و فیلم‌سازی، کتاب‌های موفقی نوشته و جوایز ادبی بسیاری را هم از آن خود کرده است. کتاب‌های مغازه خودکشی و آدم‌خواران از ژان تولی هر دو توسط احسان کرم‌ویسی به فارسی ترجمه شده‌اند. این کتاب به سرعت به یکی از رمان های پرطرفدار در ایران تبدیل شد.


کتاب من پیش از تو نوشتهٔ جوجو مویز و ترجمهٔ شیدا رضایی است. نشر مصدق با همکاری انتشارات جامی این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این رمان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و حاوی قصه‌ای است که در یاد می‌ماند و نویسندهٔ آن چند بار موفق به دریافت جایزهٔ «انجمن رمان‌نویسان رمانتیک» شده است. در دانلود رمان عاشقانه من پیش از تو تردید نکنید.

کتاب من پیش از تو دربارهٔ «لوئیسا کلارک» است؛ دختری ۲۶ساله و از طبقهٔ کارگر جامعه که همراه با خانواده اش زندگی می‌کند. زندگی یکنواخت و فاقد بلندپروازی او مدام تحت‌الشعاع موفقیت‌های خواهر کوچکترش، «ترینا»، قرار دارد؛ تا این که یک روز صبح شغل ۷ساله‌اش در کافهٔ محلی را از دست می‌دهد. لوئیسا ناچار به مرکز کاریابی مراجعه می‌کند و باتوجه‌به مهارت‌های اندکش، شغلی منحصربه‌فرد به او پیشنهاد می‌شود.

من پیش از تو رمانی واقع‌گرا، عاشقانه، متفاوت و غم‌انگیز است. نویسنده در این روایت عاشقانه می‌کوشد درسی به خوانندگان بدهد که هیچ‌وقت برای شروع زندگی از صفر دیر نیست. من پیش از تو دارای فضاسازی‌ها و تصویرسازی‌هایی است که می‌تواند خواننده را با خود همراه کند.

خرید کتاب من پیش از تو


کتاب صوتی چشم‌هایش، داستانی برای یافتن صاحب واقعی چشم‌هایی است که استاد ماکان در نقاشی خود کشیده است. برخی بر این عقیده هستند که بزرگ علوی ایده‌ی نوشتن کتاب چشمهایش را از زندگی کمال‌الملک الهام گرفته است و برخی آن را متعلق به تقی ارانی می‌دانند. بهرحال، داستان زندگی زنی را روایت می‌کند که از خانواده‌ای ثروتمند آمده و بسیار زیبا بوده است. او که توجه همه مردان را به خود جلب می‌کرده، برای جلب توجه استاد ماکان با تشکیلات مخفی که زیر نظر او بوده همکاری می‌کند و بعد از دستگیری او، برای نجات جان استاد از مرگ به ازدواج با رییس شهربانی تن می‌دهد. استاد ماکان به تبعید می‌رود ولی از این فداکاری‌ها آگاه نمی‌شود.

دانلود کتاب صوتی چشمهایش


دلتنگی‌ها و پرسه‌ها، یکی از کتابهای دوست‌داشتنی هرمان هسه است. در این کتاب، هسه راهبی‌ست معتکف در دیرِ طبیعت. او این کتاب را در سال ۱۹۲۰ پس از آنکه در دل کوههای تیسینو در دهکدۀ مونتانولای سوییس ساکن شد، منتشر کرد. این کتاب، در واقع مجموعه‌ای از نامه‌های عاشقانۀ هسه به طبیعت است. بنابراین، این کتاب را می‌توان عاشقانه‌های هسه نامید. نثر بی‌پیرایه و عاری از تکلّفِ کتاب، تغزّلِ نابِ آن، بصیرتِ گستردۀ نویسنده و علاقۀ شدیدش به آب و خاک و گیاه و پرنده و آدمها، همه و همه، دلتنگی‌ها و پرسه‌ها را به یک نغمۀ عاشقانه و دلنواز تبدیل کرده‌اند. در واقع، فصلهای گوناگونِ این کتاب، موومانهای یک سمفونی ژرفِ معنوی‌اند. 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.