معرفی کتاب‌های خوب

کتاب بیشعوری بر اساس تجربیات نویسنده است و به عنوان یک کتاب در حوزه علم روانشناسی قرار نمی‌گیرد. برای همین پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال نگاه کردن به دنیا از زاویه فردی دیگر و تحلیل‌های او هستییم، کتاب بیشعوری گزینه مناسبی است. علاوه بر این شما با خواندن کتاب بیشعوری می‌توانید به جزئیاتی توجه کنید که تا پیش از این به چشمتان نیامده است.

خاویر کرمنت اعتقاد دارد بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار؛ بر همین اساس نیز کتابی را تحت عنوان بیشعوری تالیف کرده و به معرفی بیشعوری اززوایای مختلف پرداخته است. درواقع او راهنمای عملی برای شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت را در اختیار مخاطب قرار داده است.

خاویر کرمنت می‌گوید: ا حتمالا بارها در جامعه با افرادی برخورد کرده‌اید که برخلاف ظاهر موجه و موقعیت اجتماعی و فرهنگی عالی، آگاهانه به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند؛ این افراد به نوعی بیماری به نام بیشعوری دچار هستند. متاسفانه این بیماری در دنیای معاصر به سرعت در حال رشد است. او اعتقاد دارد: بیشعوری حماقت نیست. بیشتر بیشعورها از هوش بالایی برخوردارند و همین هوش و معلومات و گاه موقعیت اجتماعی، آنها را به انسان‌های بیشعور تبدیل می‌کند.

خرید کتاب بیشعوری


پیشرفت‌ها و پیچیدگی‌های زندگی امروزه باعث شده تا زندگی برای افراد بسیاری در قرن حاضر با مشکلات و گرفتاری‌ها همراه باشد. از طرفی برای حل برخی از این مشکلات از راه‌حل‌هایی استفاده می‌شود که نه تنها آن‌ها را حل نمی‌کنند، بلکه مشکلی جدید هم به آن اضافه می‌کنند. در این میکروکتاب می‌خوانید که چطور با استفاده از ۵۲ راهکار، خوب زیستن را تجربه کنید. در کنار هر راهکار و ابزار، موانع آن هم بیان شده تا در نهایت یک راه‌حل کامل در دستتان باشد. هنر خوب زیستن یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا و به خصوص ایران است.نویسنده فارغ‌التحصیل دکتری فلسفه و نویسنده‌ای جوان، معروف و پرطرفدار سوییسی است. رولف دوبلی به خاطر نوشتن کتابی به نام «هنر شفاف اندیشیدن» توانست مورد توجه جهانیان قرار بگیرد و با انتشار کتاب «هنر خوب زیست» به یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌ها تبدیل شود. خلاقیت و نوآوری در نوشته‌هایش، او را به یک نویسنده‌ محبوب تبدیل کرده است.

خرید کتاب صوتی هنر خوب زیستن


کتاب تختخوابت را مرتب کن (عنوان به انگلیسی: Make your bed : little things that can change your life…and maybe the world) نوشته ویلیام اچ مک‌ریون (-۱۹۵۵) دریاسالار بازنشسته‌ی نیروی دریایی آمریکا درباره چیزهای کوچکی است که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیا را تغییر دهند. این کتاب ۱۰ فصل دارد و هر فصل به یکی از اصول رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالت‌متحده آمریکا می‌پردازد. این رویکردهای رفتاری، ویژگی‌هایی هستند که می‌تواند زندگی روزمره افراد و اجتماع را بهبود بخشد و به پیش ببرد. دریاسالار مک‌ریون چکیده این کتاب را در قالب سخنرانی جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تگزاس انجام داده است و در بخشی از آن می‌گوید:

شعار دانشگاه این است: «چیزی که در اینجا آغاز می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد.» باید اعتراف کنم این جمله را باور دارم و آن را دوست دارم. «چیزی که در اینجا آغاز می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد.»

خرید کتاب تختخوابت را مرتب کن


از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم از مهم‌ترین سوالات بشر هستند که دن براون در کتاب خاستگاه، به آن‌ها پاسخ داده است. فریبا جعفری نمینی این کتاب را به فارسی بازگردانده است.

رابرت لانگدون قهرمان داستان‌های دن براون، اهل ایالات متحده است که در طول قصه در اسپانیا اقامت دارد. او در مقام یک استاد دانشگاه ظاهر می‌شود. ادموند کراش دیگر قهرمان این داستان نام دارد که از یک فرقه تندرو کاتولیک ضربه خورده و اکنون در تلاش است اثبات کند دنیا و انسان برای خلق، به خدا نیازی نداشته‌اند. در کتاب پیش‌رو که خاستگاه نام دارد، در دوراهی میان علم و دین قرار می‌گیریم. این داستان با جذابیت‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود ادامه می‌یابد و درنهایت لنگدان به کرش می‌آموزد: دین یک نیاز درونی برای انسان‌هاست و هیچ منافاتی با علم ندارد. او علم را نیز وسیله‌ای برای آگاهی و تسلط بر طبیعت معرفی می‌کند. با مطالعه این کتاب متوجه می‌شویم انسان دانشمند بدون اعتقاد به خدا، نمی‌تواند برای خود و دیگران مفید باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.