کتاب‌هایی برای افزایش سطح دانش

احتمالا همه ما برای اینکه به آرزوهای بزرگ خود برسیم، تصمیم به برداشتن قدم‌های بزرگ می‌گیریم. از طرف دیگر همیشه این ضرب المثل را به یاد داریم: سنگ بزرگ نشانه نزدن است. این تناقض‌ها را چگونه می‌توانیم حل کنیم؟ 

استفان گایز در کتاب خرده عادت ها روشی جدید را پیش پای ما قرار می‌دهد. این روش به ما کمک می‌کند تا با کمک عادت‌های کوچک‌تر به نتیاج بزرگ‌تر برسیم. در حقیقت آنچه که باعث می‌شود تا در زندگی به چیزی که می‌خواهیم دست یابیم این است که با نهادینه کردن عادت‌های کوچک و استمرار ورزیدن در این مسیر، به نتیجه دلخواهمان برسیم. 

کتاب خرده عادت ها سه بخش دارد: در بخش اول درباره مغز و نحوه ساخت عادت می‌خوانیم. بخش بعدی نتیجه علمی و منطقی ساختن عادت را نشان می‌دهد و بخش آخر هم راهکارهایی است که به ما کمک می‌کند تا این اطلاعات را به صورت علمی در زندگی خود وارد کنیم. گایز با کمک این روش به ما کمک می‌کند تا عادات سالم را به زندگی خود اضافه کنیم و از طرف دیگر هم برای انجام آن کارها تحریک شویم و هم آن‌ها را به عادات کوچکی تبدیل کنیم که به ما کمک می‌کنند تا به هدف بزرگ‌تر خود، دست پیدا کنیم. این اثر یکی از کتاب های روانشناسی مفید و محبوب است.


«محمود دولت‌آبادی» نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس برجسته ایرانی است که آثارش به بیش از ده زبان زنده دنیا ترجمه شده است. او تا کنون برنده چندین جایزه داخلی و خارجی شده، از جمله برگزیده جایزه ادبی «یان‌میخالسکی» سوییس و جایزه «شوالیه ادب و هنر فرانسه». داستان های دولت آبادی اکثرا در روستاهای خراسان اتفاق می‌افتد. داستان کوتاه «آینه» درباره مردی است سال‌هاست خود را در آینه ندیده، سال‌هاست نخندیده و حتی سال‌هاست شناسنامه‌اش را گم کرده و به دنبال هویتش می‌گردد. در این کتاب صوتی داستان آینه را با صدای آشنای «میلاد تمدن» می‌شنوید: «مردی که در کوچه می‌رفت به صرافت افتاد به یاد بیاورد که زمانی در حدود سیزده سال می‌گذرد که نخندیده است و حالا… چون دهان به خنده گشود با یک حس ناگهانی متوجه شد که دندان‌هایش یک به یک شروع کردند به ورآمدن، فروریختن و افتادن جلوی پاها و روی پوزه‌ی کفش‌هایش. همچنین حس کرد به‌تدریج تکه‌ای از استخوان گونه، یکی از پلک‌ها، ناخن‌ها و… دارند فرو می‌ریزند؛ و به نظرش آمد، شاید زمانش فرا رسیده باشد که وقتی، اگر رسید به خانه و پا گذاشت به اتاقش، برود نزدیک بخاری و یک نظر ـ برای آخرین بار ـ در آینه به خودش نگاه کند! »

با دانلود کتاب صوتی و شنیدن کتاب های گویا وقت خالی خود را پر کنید و لذت کتابخوانی را دوچندان کنید.


کتاب صوتی آنا کارنینا داستان مشهورترین قهرمان زن تاریخ ادبیات داستانی دنیا یعنی آنا کارنینا است. بانویی که در محافل اشرافی روسیهٔ تزاری وجاهت دارد و همه او را به بلوغ و مهربانی می‌شناسند. دارای همسر و دو فرزند است و حتی برای اختلاف بین برادر و همسرش هم وساطت می‌کند تا مشکلشان برطرف شود. اما او فاعلیت دارد و از زندگی عادی و حقیر زنان اطرافش بیزار است. تا اینکه با سواره‌نظام کنت ورونسکی آشنا می‌شود و زندگی‌اش دستخوش تغییرات بزرگ می‌شود. او دل به دریا می‌زند و زندگی جدیدی را شروع می‌کند؛ زندگی‌ای که پایدار نمی‌ماند و آنا را در کشاکش سختی‌های زندگی تنها می‌گذارد. اما او در نهایت بر سر انتخاب خود می‌ماند و حاضر نیست به‌هیچ‌وجه به زندگی قبلی خود بازگردد؛ حتی اگر حاضر شود دست به کاری جبران‌ناپذیر بزند. غرور آنا هرگز خدشه نمی‌پذیرد. این کتاب صوتی داستان خیانت، ایمان، خانواده، ازدواج، جامعهٔ اشرافی، آرزو و زندگی روستایی و شهری مردم روسیه و البته تمام مردم دنیا است. برای دانلود رمان سری به سایت‌های دانلود و همچنین سایت خرید کتاب بزنید.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.