به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، به نظر شما وقتی می‌خواهیم کتاب های مفید برای مطالعه پیدا کنیم، باید به چه نکته‌هایی توجه کنیم؟ کلمه‌ی «مفید» نوعی نسبیت در درونش نهفته است. کتابی که برای شما مفید است ممکن است برای نزدیک‌ترین دوستتان هم مفید نباشد. این نسبیت تا آنجا پیش می‌رود که خواندن بعضی کتاب‌ها برای بعضی‌ها ممکن است مفید باشد اما در عین حال برای بعضی دیگر کاملا مضر باشد. برای همین معرفی چنین کتاب‌هایی امری سهل در عین حال دشوار است.

با وجود اینکه نمی‌توان یک نسخه واحد برای همه پیچیده، ما در این یادداشت تعدادی از کتاب‌های غیرداستانی و مفید برای پیشرفت و توسعه فردی معرفی کردیم. اما پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن هر کدام کمی بیشتر درباره‌ی نویسنده و مترجم و موضوع کتاب تحقیق کنید.

اثر مرکب

یکی از کتاب‌های پرفروش این روزهااثر مرکب است. اگر می‌خواهید یک شبه ره صد ساله بروید یا به دنبال کلید رستگاری در چند دقیقه هستید، بهتر است وقتتان را صرف خواندن این کتاب نکنید. این توصیه‌ای است که دارن هاردی ناشر مجله پرفروش موفقیت در آمریکا درباره کتابش می‌کند.

نویسنده کتاب اثر مرکب، به دنبال نشان دادن یک راه مشخص و قطعی برای موفقیت نیست. به دنبال گفتن جملات امیدوارکننده هم نیست. برعکس او در این کتاب مسیر دشوار، خسته‌کننده و پرپیچ و خم موفقیت را به ما نشان می‌دهد. این شاید اصلی‌ترین وجه تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های این دسته باشد. اثر مرکب به ما کمک می‌کند که کنترل زندگیمان را خودمان در دست گیریم و با تغییرات ساده اتفاقات بزرگی برای خودمان رقم زنیم.

کتاب اثر مرکب

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *