کتاب سینوهه:پزشک مخصوص فرعون کتابی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است که دارای فراز و نشیب‌های زیادی است و این مسئله توجه سینماگران را به آن جلب کرده است. یکی از معروف‌ترین فیلم‌های ساخته شده براساس این کتاب فیلمی به نام سینوهه یا مصری به کارگردانی مایکل کورتیز است. این فیلم در سال ۱۹۵۴ در ایالات متحده‌ی آمریکا ساخته شد که برای علاقه‌مندان سینما می‌تواند تجربه‌ی متفاوتی اما به‌اندازه کتاب جذاب نیست. اقتباس دیگری هم از این کتاب وجود دارد که فرج‌الله سلحشور کارگردان نام ایرانی برای ساخت سریال حضرت یوسف از ماجراهای کتاب سینوهه استفاده کرده است و خود شخصیت سینوهه هم حضور کوتاهی در این سریال دارد.

همه‌ی کتاب‌های تاریخی فقط بخشی از دوره‌های تاریخی را بازگو می‌کنند اما با این حال شباهت‌هایی به‌هم دارند. هر کتاب مانند چراغی است برای ما و قسمتی از تاریخ را برای ما روشن می‌کند. این کتاب‌ها راویان تاریخ هستند، دانستن اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است اهمیت بسیار زیادی دارد و ما می‌توانیم و با خواندن کتاب‌های تاریخی از تجارب گذشتگان درس بگیریم. با خواندن کتاب‌ها و رمان‌های تاریخی یاد می‌گیریم که در مواجه با مشکلات ناگهانی آمادگی داشته باشیم و اشتباه گذشتگان را تکرار نکنیم.

کتاب سینوهه داستان زندگی پزشک مخصوص فرعون را برای ما تعریف می‌کند. این فرد بعد از یکک کودکی سخت و تحمل فقر و مشکلات زیاد توانسته به این‌چنین مقام بالایی برسد و پزشک مخصوص فرعون شود.میکا والتاری در این کتاب علاوه‌بر داستان اصلی به‌تدریج به ما ویژگی‌های زندگی در مصر و سرزمین‌های اطراف را نیز می‌گوید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.