کتاب صوتی دنیای سوفی

سوفی در آستانه تولد پانزده سالگی‌اش است. او نامه‌ای دریافت می‌کند که خطاب به خودش نوشته شده است: سوفی آموندسن. و در آن سوال عجیبی مطرح شده است: تو کیستی؟

سوال بعدی که با نامه می‌آید این است: جهان چگونه پدید آمد؟ ذهن سوفی چنان درگیر این سوالات می‌شود که تمام وقتش را صرف پیدا کردن پاسخی برای آن‌ها می‌کند. سوالاتی که به نظر ساده می‌رسد و ممکن است حتی به خودمان زحمت ندهیم تا ذهنمان را مشغول پیدا کردن جوابی برای آن بکنیم.

نامه‌ها ادامه پیدا می‌کند و سوفی با سوالات عجیب و غریب دیگری روبرو می‌شود. سوالاتی که عموما درباره فلسفه هستی هستند و باید پاسخی جذاب به اندازه عمر فلسفه در جهان داشته باشند.

کتاب صوتی دنیای سوفی

کم‌کم سر و کله مردی به نام آلبرتو ناکس پیدا می‌شود که به سوالات پاسخ می‌دهد. او سوفی را همراه با خود به سفری می‌برد که از آغاز ظهور فلسفه تا فلسفه در دنیای معاصر ادامه پیدا می‌کند. در هر نامه، سوفی با بخشی از دنیای فلسفه آشنا می‌شود. یک نظریه فلسفی را می‌شوند. با زندگی و نظرات یک فیلسوف آشنا می‌شود. یک اتفاق عجیب دیگر هم می‌افتد؛ کارت تولد دختری به نام هیلده مولرکناگ به دست سوفی می‌رسد و او همچنان در تلاش است تا به یک پرسش مهم دیگر هم پاسخ دهد: هیلده مولرکناگ کیست؟

یوستین گردر با هنرمندی هرچه تمام‌تر، در قالب یک داستان جذاب فلسفه را آموزش می‌دهد. او در پایان داستان شما را غافلگیر می‌کند اما این عنصر غافلگیری، چاشنی تمام داستان‌های یوستین گردر است.

این کتاب جذاب موفق شده است تا جوایزی مانند جایزه ادبیات نسل جوان آلمان و همچنین یک جایزه ایتالیایی را برای ترجمه ایتالیایی این اثر کسب کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *