همه‌ی ما می‌دانیم که به‌طور ناگهانی نمی‌توانیم به موفقیت برسیم و باید تلاش زیادی بکنیم تا از یک فرد عادی به فردی موفق تبدیل شویم. عوامل مختلفی هستند که می‌توانند در مسیر موفقیت ما تاثیر بگذارند. دارن هاردی کتاب اثر مرکب را باتوجه به تجربیات شخصی خودش نوشته است. او سال‌های زیادی جزو کاربلدترین افراد در صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، مقدار زیادی پول را برای آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف هزینه کرده است و سرانجام خلاصه آن‌ها را در این کتاب جمع کرده است. صفحات اول این کتاب به شنونده می‌گوید که این کتاب اثری خارق‌العاده در زمینه‌ی موفقیت است و چه چیزهایی برای رسیدن به موفقیت لازم و ضروری است.

در دنیا‌ی امروز که جوانان توسط رسانه‌های جمعی احاطه شده‌اند، پیام‌ها و تصاویر زیادی درمورد سریع‌ترین راه‌های رسیدن به موفقیت و ثروت به گوشمان می‌رسد. هر روزه در فضای مجازی و تبلیغات‌های روزمره ادعاهای وسوسه‌انگیزی را مشاهده می‌کنیم که می‌خواهند به ما بگویند با تلاش و هزینه کم می‌توانیم موفق شویم، در حالی که همه ما می‌دانیم هیچ موفقیتی بدون تلاش به‌دست نمی‌آید. در حقیقت هیچ‌کس به‌طور ناگهانی ثروتمند و موفق نمی‌شود، اما ما می‌توانیم نکاتی را جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور پیوسته و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم. دارن هاردی

گوش دادن به کتاب اثر مرکب می‌تواند ما را از سردرگمی‌ها رها کند و در این صورت ما می‌توانیم بر روی اصول مهم‌تر موفقیت تمرکز کنیم. این کتاب به ما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به پیشرفت‌های بزرگ، حتما لازم نیست اطلاعات جدیدی به‌دست آوریم، بلکه بهتر است برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم تا در رسیدن به هدف‌هایمان به ما کمک کند. دارن هاردی در این کتاب با آموزش ۶ اصل مفید و ثمربخش، مسیر ناهموار موفقیت را برایمان آسان‌تر می‌کند.

compound effect

دارن هاردی باور دارد: «هیچ فرمول مخفی یا سریعی وجود ندارد.» او در این این کتاب عتقاد دارد که روش او بر پایه ترکیب است. این کتاب به شنوندگانش نشان می‌دهد که با اجرای عادت های خوب در طول زمان، چگونه هر فردی می‌تواند به اهداف خودش برسد و در بازی با خودش برنده شود. به طور خلاصه، برای داشتن تمرکز، انرژی و شادی حفظ عادات خوب ضروری است.

هاردی در کتاب صوتی اثر مرکب به‌ ما نشان می‌دهد که چگونه رشد کرده و همیشه سعی می‌کند برنامه‌ای دقیق برای تکمیل کارهای روزانه‌اش داشته باشد. به عنوان یک نتیجه، هاردی تبدیل به فردی شد که توانسته رویکرد دقیقی برای هدف‌دار کردن عادات خوبش پیدا کند.

برای دستیابی به موفقیت حتما نباید شخصیتی مشابه نویسنده داشته باشیم بلکه فقط لازم است آنچه را که بد است از زندگی خودمان دور کنیم. در این کتاب محدودیت سنی معنایی ندارد و اگر تصمیم بگیریم که عادت ‌های بد خودمان را تغییر دهیم، می‌توانیم به اهداف مهم خودمان برسیم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.